Dahl "Charlie ja Suur Klaaskabiin"

Roald Dahli "Charlie ja Suur Klaaskabiin" (Draakon & Kuu, 176lk) on järg raamatule "Charlie ja šokolaadivabrik". Lugesime esimest lastega millalgi talvel, kui see jõuluvana kingikotist meie majja jõudis. Teise osa haarasin raamatukogust eriolukorra algul ning nüüd sai see ka läbi loetud.

Eks ta üks põnev seiklus jälle kord oli. Seekord kosmoses ja kosmosehotellis, nuudliussidega võideldes ning Charlie vanavanemaid nooremaks muutes. Raamatu lõpp on ka seekord vägev, presidendi vastuvõtt ja kakskümmend aastat voodis lamamise järel püstikargamine pole ju naljaasi.

Lastele väga meeldis ning nad ootavad järge - kahjuks kirjanikuhärra lahkus juba 30a tagasi ning kuigi kuulujärgi ta järge plaanis, siis seda ta valmis ei kirjutanud.

Mulle endale tundub, et raamat oli võrreldes esimese osaga nõrgem. Ehk on see ka põhjuseks, miks hr Dahl otsustas, et sarja ei jätka.

Ehin "Janu on kõikidel üks"

 Aprillikuu 12ust väljakutses tuli lugeda raamat, kus on vähemalt 5 erinevat novelli, luuletust, juttu vms. Need võivad olla samalt autorilt...