Freydont "Sudokumõrv"

Shelley Frydonti "Sudokumõrv" (Ersen, 344lk) on raamat teadurist ja sudoku lahendamise meistrist Katiest, kes naaseb kodulinna, kus ta lapsena oli tuntud nohikuna elanud. Katie naaseb kohaliku mõistatuste muuseumi rajaja ja oma lapsepõlve täiskasvanud sõbra, professor P.T. kutsel, et päästa muuseum sulgemisest. Selgub, et muuseum on alla käinud ja kohaliku linnakese kinnisvara maantee ehituse tõttu hinnas, nii et Katiel on käed-jalad tööd täis juba enne mõrva. Pärast professori mõrva on tal muidugi veelgi rohkem tegemist, lisaks enda süütuse tõestamisele veel ka südame kena politseiohvitseri käest päästmisega.

Raamatu valisin pealkirja järgi, sest sudokude lahendamine meeldib mulle väga. Või siis meeldis, ammu pole kätte võtnud. Aga jah.. mõnikord ei vea. Mõistatuste lahendamisest oli raamatus küll juttu, aga mitte eriti põhjalikult ja mõistatuste lahendamise abil mõrva lahendamine sai ka liiga vähe raamaturuumi. Peamine oli siiski intriig, vanaprouade hädaldamine jms. Igaaav oli. 

Raamat on mu 12ust väljakutse detsembrikuu raamat ja lähtuvalt kuu ülesandest saab uinutava põneviku auhinna.

Raud "Päikesekiri"

 Rein Raua raamatut "Päikesekiri" (Viljasalv, 404lk) soovitas mulle mu raamatukoguhoidjast sõber. Soovitas nii soojalt, et oleks r...